Rynek wtórny, czyli jak zaaklimatyzować do gospodarstwa domowego zużyte opakowania

 

Rynek spożywczy zasypany jest różnorodnymi produktami, które producenci serwują nam w wymyślnych opakowaniach. Zaradna Pani domu będzie traktować takie opakowania jako idealne pole do popisu dla swej wyobraźni. Niektóre pudła czy szklane słoje można bowiem wykorzystać do harmonizowania domowych przestrzeni, starannie segregując ich mieszkańców np. książki, zdjęcia czy kosmetyki.

Dziś pomożemy Wam wyeksponować pomysły na ciekawe wykorzystanie zużytych opakowań po produktach konsumpcyjnych.

szklane butelkiPierwszą grupę w naszym poradniku będą stanowić wszelkiej maści słoiki i wyroby szklane. Duża część produktów spożywczych jest konserwowana właśnie w szklanych naczyniach. Poczynając od sałatek, poprzez majonezy, ketchupy, gotowe dania, ryby, aż po kawy, herbaty czy słodycze – sklepy serwują je nam w słoiczkach.

Często wyrzucamy opróżniony słoik, błędnie nie dostrzegając jego uroków. Po co bowiem kupować, często drogie, pojemniki na przyprawy czy np. kasze, skoro można je zrobić z takich właśnie opróżnionych szklanych naczyń. W tym celu wystarczy zebrać trochę skrawków materiału, stare kolorowe guziki, koronki, wstążki i inne dekoracje, po czym okleić nimi umyty słoiczek, np. po kawie. Gwarantujemy, że zabawa będzie przednia, a duma z rezultatów pracy ogromna.

Takie ręcznie robione pojemniczki będą chlubą Waszej kuchni czy pracowni. Możecie je przecież zrobić na swój styl, tak by idealnie pasowały do aranżacji domu.

Kolejną ciekawą grupą do opisania są pudełka, mogą być wykonane z papieru, tektury, metalu czy plastiku. Tak serwowane są nam np. czekoladki, landrynki, buty, kapelusze etc. Takie puste pudełko po butach można okleić, by cudownie prezentowało się np. na półce naszego malucha skrywając zabawki. Równie dobrze z pudeł tekturowych można zrobić szufladki pod łóżko i posegregować w nich bieliznę. Dla pasjonatów rękodzieła, pudła będą stanowić dom dla narzędzi.

Metalowe pudełka po czekoladkach będą idealnie zastępować wszelkiej maści zbiorniczki na zdjęcia, osobiste pamiątki czy kosmetyki.

Czasami puszki np. po alkoholu mogą docelowo zmienić się, po małym tuningu, np. w tuby na prezent. Możliwości jest wiele, ogranicza Was tylko wyobraźnia i dostępne dodatki dekoracyjne.

Wtórnie można wykorzystać również np. worki opakunkowe. Niektóre ubrania, tekstylia pakuje się bowiem w lniane woreczki, czy reklamówki. Wystarczy wtedy maszyna do szycia, jakieś naszywki, by taką torebkę przerobić na oryginalną i unikalną torbę na zakupy czy worek na kapcie dla gości.

Przedmioty wykonane ręcznie są oryginalne, stylowe, dlatego wnoszą do domu powiew subtelnego klimatu, sprawiają, że czujemy się w nim przytulnie i bezpiecznie. Gwarantuję Wam że pomysłowo wykorzystane opakowania pomogą Wam urządzić stylowe, zadbane, harmonijne i piękne mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website