Przyda się – czyli jak układać rzeczy pozornie niepotrzebne

 

Większość z nas lubi chomikować różne rzeczy, które na pozór są niepotrzebne, jednak mogą się jeszcze przydać. No i zagracamy sobie miejsce w domu, wierząc, że nasze „przydasie” kiedyś znów zadebiutują w czymś konstruktywnym.

No cóż tak już jest natura człowieka, więc zamiast ją tłamsić, może po prostu spróbujmy jej dopomóc. Dziś chciałabym zatem przedstawić Wam kilka sposobów na rozsądne zagospodarowanie „przydasiów”.

Na początek zorganizuj sobie różne pudełka, organizery, kartony czy worki próżniowe. Mogą to być puszki po kawie, po czekoladkach, opakowania po śrubkach, pudełka po butach, zależy co akurat macie pod ręką i co możecie zorganizować.

pudło z kartonuWarto wybrać się do supermarketów i sklepów tzw. „wszystko za grosik”, bo tak często można trafić w dobrej cenie ciekawe pudełka, szkatułki i organizery. Można też wziąć kartony ze sklepu spożywczego i np. okleić je kolorowym papierem, by nadać im trochę oryginalnego, ładnego wyglądu.

Następnie zaplanujcie sobie, co w każdym pudle najefektywniej “zamieszka”. A więc drobne guziki czy śrubki pakujcie do słoiczków i odstawiajcie na jedną półkę. Ścinki materiałów możecie kolorami układać do pudełek, które ulokujecie w odrębnej półeczce. Grunt to segregować „przydasie”, kupować im od razu dom-pudełko, bo potem łatwiej je znaleźć, a także będą zajmować mniej miejsca, gdy zostaną rozsądnie poukładane.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są też worki próżniowe, może w nie wsadzić materiały czy pościel i po odessaniu powietrza taki „przydaś” będzie zajmował naprawdę bardzo mało miejsca, ponadto będzie zabezpieczony przed kurzem i brudem.

Pamiętaj, aby segregując „przydasie” najpierw pakować np. na dno półek czy szafy te rzeczy, które są najmniej potrzebne. Odkładając rzeczy „możliwie do wykorzystania ponownie” róbmy to z głową, aby nie utonąć w stercie niepotrzebnych bibelotów.

Dodatkowe rady:
– staraj się mieć jak najmniej półek wystawowych, otwartych, oprócz książek niech rzeczy będą w szafach pochowane, pomaga to utrzymać porządek, łatwiej zmywa się kurze,
– niech wszystkie rzeczy mają swoje ustalone miejsce, na bieżąco starajcie się je tam odkładać,
– bądź konsekwentna w sprzątaniu i organizacji swych kątów.

Pamiętaj, staraj się odróżniać śmieci od „przydasi”, segreguj je i pakuj w pudełka oraz organizery, a na pewno Twój dom będzie zawsze zorganizowany i dobrze wyposażony.

Komentarz do “Przyda się – czyli jak układać rzeczy pozornie niepotrzebne

  1. Widzę, ze to nie tylko ja mam problem z rzeczami, które KIEDYŚ mogą się przydać :). Wiele z takich rzeczy faktycznie kiedyś się przydaje, tylko niestety kiedy robi się ich zbyt dużo w domu to zaczyna się problem :).

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website