Poradnik oczyszczania przestrzeni domowej na wiosnę

 

W każdym z nas jest zmysł harmonii, lubimy przebywać we wnętrzach schludnych, uporządkowanych, czystych i zadbanych. Piękno otoczenia jest nam potrzebne jak powietrze, dlatego nieustannie dążymy do jego pomnażania i pielęgnacji. Zarówno w domu dbamy o nie na co dzień, a także wyjeżdżamy na wczasy by podziwiać harmonię emanującą w przyrodzie czy w architekturze innych zakątków.

Jeżeli chcemy stworzyć harmonijny, przyjazny i przytulny dom, należy ożywić w nim przestrzeń życiową i nie dopuszczać do bałaganu i stagnacji. Dostosujmy przestrzeń do naszych wymogów, do indywidualnych potrzeb, a na pewno poczujemy się w niej bardziej komfortowo i relaksacyjnie.

Porządki kojarzą nam się z czymś nudnym, prozaicznym i wymuszonym, ale tylko dlatego że nie potrafimy pomagać sobie w sprzątaniu i utrzymywaniu harmonii. Wykorzystując nowoczesne i praktyczne rozwiązania i elementy, można zamienić rutynowe porządki w terapeutyczną podróż.

Niemal każdy człowiek wykazuje dużo większą efektywność, jeżeli jego stanowisko pracy jest uporządkowane, wygodne i przytulne. Dlatego tak ważna jest właściwa aranżacja pracowni i przestrzeni życiowej. W domu, o ile mamy taką możliwość, warto wydzielić sobie kącik, w którym będziemy mogli oddać się swojej pasji, hobby, czy pracy.

Aby utrzymać w nim porządek i ułatwić sobie sprzątanie takiego miejsca, wystarczy zmyślnie je wyposażyć. Ja polecam meble i elementy zawierające dużą ilość wszelkiego rodzaju pojemników, schowków, szufladek itp. Będą one nam służyć jak organizer, poukładamy sobie swoje materiały robocze tak, by były pod ręką w każdej potrzebie i nie “tułały się” luzem.

Gdy nasze rzeczy znajdą już swój ,,dom” wówczas warto zadbać o klimat. A klimat tworzą detale, zatem to o nie na koniec warto zabiegać. Szczerze polecam wam wszelkiego rodzaju dodatki działające na zmysły, jak olejki eteryczne czy świece zapachowe.

Nie zdajemy sobie sprawy, jak pobudzenie naszych zmysłów może poprawić naszą kondycję psycho-fizyczną. A przecież gdy wpadnie Wam w ucho ulubiona piosenka, od razu dusza zaczyna się weselić. Tak samo jest z węchem, jako homo-sapiens genetyczne mamy zaprogramowane pewne zachowania. Ciąg skojarzeń silnie oddziałuje na nasz mózg i ośrodki odpowiedzialne w nim za przyjemność i relaksację. Aromaterapia potrafi czynić cuda, gdy nuta zapachowa jest umiejętnie dopasowana do charakteru człowieka i jego potrzeb.

Zatem zaopatrzcie się w olejki, które szczególnie przynoszą Wam ukojenie. Jeżeli Wasz dom, pracownia, łazienka, kuchnia czy miejsce pracy będzie przyjemnie pachnieć, od razu poczujecie się w nim ekskluzywnie.

Wiosna to czas porządków, zróbcie zatem energetyczne porządki w Waszej przestrzeni domowej, zadbajcie o jej naturę, a nie tylko fizyczną harmonię. Wszystko to sprawi, że nabierzecie energii życiowej, której nieprzerwanym źródłem będzie Wasz dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website