Gadżety do domu

forma silikonowaPostęp cywilizacyjny znacząco przyczynia się do poprawy jakości życia ludzkiego. Każda potrzeba zmusza w końcu do opracowania jakiegoś wynalazku by ją zaspokoić. W ten sposób z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej przydatnych „gadżetów do domu”, które mają za zadanie usprawniać nam codzienne życie.

Niestety nie każdy z nich okazuje się „strzałem w dziesiątkę”, czasami po prostu bardziej przeszkadza, niż pomaga. Ale jest kilka przydatnych wynalazków, które przetestowałam i mogę szczerze polecić. Oczywiście są to przeważnie rzeczy codziennego użytku, toteż warto w nie zainwestować. Mamy wśród nich między innymi:

 

podkładki materiałowe pod meble

Mam na myśli tutaj, przeważnie welurowe, podklejki, które przytwierdza się do nóżek krzeseł, stołów czy foteli, by podczas przesuwania nie rysowały podłogi. Zwłaszcza w domach z podłogami w typie paneli bądź płytek, sprawdzają się te podkładki znakomicie.

 

przylepki miękkie, zapobiegające obijaniu ścian przez drzwi bądź szafki

Użytkowanie mebli może tak samo niszczyć podłogę jak i ściany. Zatem aby zapobiec ocieraniu ścian przez drzwi bądź meblościanki, należy w miejscach styku ze ścianą wkleić dobrany do niej kolorystycznie – ochraniacz w postaci przylepki. Jest to przeważnie okrągła welurowa naklejka, która amortyzuje ucisk i zapobiega uszkodzeniu tynku bądź np. drugiego blatu. Wklejki kosztują grosze, bardzo często widuję je w sklepach z różnościami tzw. „sklepach za złotówkę”.

 

pojemnik na woreczki po zakupach

Gdy wracacie z zakupów, co robicie z pozostającymi plastikowymi siateczkami? Zapewne pakujecie gdzieś do szuflady, czy szafki, bądź wyrzucacie. No cóż, to sztuczne tworzywo degraduje się miliony lat i zatruwa środowisko. Aby więc uniknąć ciągłego dokupywania plastikowych siatek zakupowych, starajmy się korzystać z tych samych jak najdłużej. Pomoże przy tym uchwyt na reklamówki, tzw. „zdzieraczek”. Pakujemy do niego przez górę siateczki, a przed wyjściem na zakupy „wydzieramy” je z dołu, by posłużyły znowu. Reklamówki dzięki temu nie biegają po całym domu i szufladach, tylko zawsze mają swoje miejsce i są pod ręką.

 

stojak do książek

Każdy z nas lubi czytać książki, to kopalnie wiedzy, ciekawych opowiadań, historii oraz fantastyczne „wrota czasu”, które mogą przynosić radość pokoleniom. Aby utrzymać książki w porządku, przeważnie trzymamy je na półkach i regałach. Wygodnym gadżetem jest stojaczek do podparcia książek na półce. Może on być w dowolnej formie (figurka, rzeźba, ulubiona postać filmowa, aranżacja etc.), byle by był ciężki i spełniał swe zadanie.

 

foremki do smażenia jajek

Takie różnokształtne foremki wykonane np. z silikonu pozwalają przyrządzić romantyczną jajecznicę, np. w formie serduszek czy miśków. Taka forma potrawy będzie na pewno doskonała zarówno dla ukochanej, czy też dla dzieci. Jedzenie nie musi być nudne! Smak, zapach i wygląd zadziałają na wszystkie nasze zmysły.

 

klipsy do zamykania torebek kuchennych

W kuchennych szafkach przeważnie trzymamy małe zapasy żywności. Często zdarza się jednak tak, że otwarte opakowania tworzą chaos, rozsypuje się ich zawartość bądź przedostają się tam pasożyty. By temu zapobiec, warto zaopatrzyć się z wygodne klipsy, które zakłada się np. na otwartą torebkę makaronu i zamyka ją dociskając zatrzask klipsa. W ten sposób możemy zabezpieczyć napoczęte przyprawy, kasze, ryż, makarony, płatki – wszelkie produkty spożywcze.

 

uszczelki pod drzwi

Idealnie przydają się zwłaszcza w porze zimowej, są to przeważnie długie, pluszowe poduszki, które kładzie się wzdłuż szczeliny dolnej drzwi, aby nie przepuszczały zimnego powietrza z zewnątrz. Dobrze sprawdzają się w pokoju dziecięcym, chroniąc maluchy przed zimowymi skokami temperatury. Zwłaszcza mieszkańcy domów jednorodzinnych docenią to rozwiązanie, bowiem nie zawsze w całym domu panuje taka sama temperatura, a najwięcej ciepła ucieka przez szczeliny, zwłaszcza w drzwiach.

 

stolik przenośny pod laptopa

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią poserfować na necie czy obejrzeć film na laptopie, nie ruszając się z łóżka. Stoliki przenośne mają różne kształty, przeważnie nóżki są rozkładane, a blat uchyla się oferując regulację pochylenia komputera. Dzięki stolikowi przenośnemu pod laptop będziemy mogli pracować wygodnie rozsiadając się na kanapie czy w fotelu. To bardzo sprytnie przemyślane akcesorium, które powinno się znaleźć w domu każdego neto-maniaka.

 

silikonowa rybka do oddzielania żółtek jajek od białka

To gadżet dla praktycznej pani domu. Dzięki sprytnej rybce szybko i sprawnie oddzielimy żółtko od białka. Zasysa ona bowiem żółtko, a potem sprawnie „wypluwa” je do naczynia. To umiejętność, która z rybką będzie Wam wychodzić zawsze. Dzięki rybce szybko i sprawnie upieczecie biszkopt, czy inne ciasta.

 

organizer do torebki

Kobiety uwielbiają wszelkiego rodzaju torby i torebki i często w swoich szafach mają ich wiele modeli. Niestety większość torebek jest bardzo uboga w schowki i kieszonki, stąd też powiedzenie, że „największa entropia panuje w damskiej torebce”. Aby zapobiec temu twórczemu nieładowi, który towarzyszy niemal każdej kobiecie, warto zaopatrzyć się w organizer do torebki. Jest to wygodna wkładka, która oferuje nam mnóstwo kieszonek, przegródek, dzięki niej nasz telefon będzie miał swoją kieszeń, długopisy zamieszkają w stylowych kieszonkach, również kosmetyki nie będą już krążyć pod całej torebce. I co najważniejsze drogie Panie, w końcu będziecie mogły szybko znaleźć klucze do domu czy do auta. Organizer można szybko i sprawnie przekładać z jednej torebki do drugiej, dzięki czemu w naszym życiu zagości harmonia i porządek.

osłonki na kontakt

Ochronią Twojego malucha przed niebezpieczeństwem wysokiego napięcia. Skutecznie zabezpieczą wejście do kontaktu przed dziećmi.

 

żeberkowy szkielet do krojenia pomidorów

Jeżeli macie problemy z krojeniem warzyw i owoców, zwłaszcza takich jak śliskie i mięsiste pomidory, warto zaopatrzyć się w szkielecik do krojenia. Jest to najczęściej plastikowa forma w kształcie żeber, do której wkłada się warzywo bądź owoc i wkładając nóż pomiędzy żeberka, kroi równe plasterki.

 

„trytytki” czyli plastikowe klamry łączące- zatrzaskowe

Klamerki łączące są przeważnie wykonane z plastiku, pozwalają wygodnie spinać/łączyć elementy takie jak kable, wszelkiego rodzaju przewody, ale w newralgicznych sytuacjach również przydają się jako solidna taśma. Powierzchnia paska pokryta jest karbami, po zwinięciu paska klamra zaciska się na karbach powodując zacisk „trytytki”. Jeżeli macie luźne kable np. w aucie, w rowerze czy komputerze, to koniecznie powinniście mieć w domu takie właśnie plastikowe złączki.

 

zestaw przejściówek na usb

W XXI wieku mnogość gniazd i złączek jest naprawdę ogromna. Aby zatem nie denerwować się, gdy np. goście będą poszukiwać ładowarki do swojego „egzotycznego” telefonu, lub gdy babcia wpadnie z wizytą ze swoim ciśnieniomierzem, zaopatrzcie się w zestaw kabli z różnymi końcówkami do przejściówki USB. Dzięki temu naładujecie każdy telefon, każde urządzenie o epokowym gnieździe zasilającym.

 

„organizer gwarancyjny”

Nazwa skrywa w sobie pewny bardzo przydatny w gospodarstwie domowym gadżet, który można zrobić na różne sposoby. Ma on na celu zapanowanie nad bałaganem ważnych paragonów, które najczęściej gubimy w chaosie papierów. Do tego celu idealnie nadają się wszelkiego rodzaju teczki, pudełka czy koperty – wystarczy je opisać, okleić kolorowym papierem bądź materiałem i już nigdy nie będziecie mieć problemów z zagubioną gwarancją, gdy np. popsuje się telewizor. „Organizer gwarancyjny” będzie po prostu domem dla wszelkich ważnych gwarancji, faktur i paragonów.

 

Komentarz do “Gadżety do domu

  1. Nie wiedziałam nawet, że są specjalne foremki do smażenia jajek :). Czego to ludzie teraz nie wymyślą 🙂

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website